KAPITAN NEMO // SEXY SUICIDE

NIEDZIELA, 17 GRUDNIA 2023, godz. 19:00

Koncert KAPITAN NEMO + SEXY SUICIDE
Niedziela, 17 grudnia, godz. 19:00

Bilety w przedsprzedaży w cenie 50/60 PLN dostępne na:
https://kbq.pl/111538
W dniu koncertu 70 PLN

KAPITAN NEMO 
koncertował na terenie całej Polski. Brał udział w Festiwalu Opolskim i Sopockim. Jego utwory gościły na listach przebojów, także za granicą (Francja, Australia). Ostatni koncert, przed kilkuletnią przerwą odbył się w 1992 roku w Nowym Jorku. Potem nastąpił kilkuletni okres pracy kompozytorskiej i producenckiej. W tym czasie Gajkowski zajmował się pisaniem muzyki ilustracyjnej i reklamowej. Jest kompozytorem przebojów Izabeli Trojanowskiej – „Brylanty” i „Nic naprawdę”, z albumu „Układy” oraz trzech utworów, które znalazły się na płycie Wokalistki.
W maju 2002 roku powrócił na rynek, z płytą „Wyobraźnia”, która została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków. Pochodzą z niej 2 przebojowe single: „Na co czekasz” i „Zabierasz moje sny”, do których zostały nakręcone teledyski. W połowie 2005 ukazały się dwie składanki z nagraniami Kapitana Nemo: Indiana (z reklamy firmy Kamis) – „I Love TV Adverts” (Sony BMG) oraz „Butelki z benzyną i kamienie” (z repertuaru Cool Kids Of Death) „Muzyka łączy Pokolenia” (Fonografika). Bogdan Gajkowski na zaproszenie Roberta Chojnackiego wziął udział w Saxophonic Tour 2007. Przez wszystkie kolejne lata koncertował oraz udzielał wywiadów dla wielu stacji radiowych i telewizji.
Z okazji 25-lecia działalności artystycznej Bogdana Gajkowskiego pod nazwą Kapitan Nemo zagrał serię koncertów w kilkunastu miastach Polski.

Kapitan Nemo – Bogdan Gajkowski 
jest przedstawicielem elektronicznej odmiany rocka. Uznawany jest za prekursora stylu new romantic i electro w Polsce. Urodził się w Warszawie, jest absolwentem Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Zadebiutował pod własnym nazwiskiem singlem „Dzieci muzyki”, wydanym przez Tonpress. Prowadził pierwszy w Polsce zespół soulowy, o nazwie Magiczna Maszyna.
Pod pseudonimem „Kapitan Nemo” wystartował singlem Elektroniczna cywilizacja. Utwory takie jak „S.O.S dla planety”, „Zimne kino”, „Twoja Lorelei” stały się przebojami. Największe hity Artysty zostały wydane przez Sonic pod nazwą: „The Best Of Kapitan Nemo”.
W czasie Koncertu Finałowego XVI Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2022 Bogdan Gajkowski „Kapitan Nemo” otrzymał Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis 
w dziedzinie estrada /muzyka rozrywkowa nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.
Obecnie Kapitan Nemo obchodzi swój jubileusz 40-lecia pracy artystycznej i przygotowuje zakończenie pracy nad nową płytą, której premiera przewidziana jest na rok 2023/24.
Z tej okazji planowane są liczne koncerty, podczas których będzie można usłyszeć premierowe utwory z powstającej płyty między innymi: 
GENERACJA, LOVE IN THE CITY, ORZEŁ oraz niedawno opublikowany z kolekcji artysty utwór WOJNA.
Na rynku są cały czas obecne trzy płyty z serii „The Best Of”: „The Best – Cywilizacja – Kapitan Nemo” (MTJ), „The Best Of – Kapitan Nemo” (Sonic Records), „Złota Kolekcja – Kapitan Nemo – Twoja Lorelei” (Warner).
Skład załogi:
Kapitan Nemo – Bogdan Gajkowski – wokal, syntezatory
Maciej Chwała – instrumenty klawiszowe
Tomasz Głowacki – gitara
Paweł Krulikowski – bass
Andrzej Kwiatkowski – perkusja

logokomin

Komin Music Cafe
ul. Będzińska 65
41-200 Sosnowiec
tel.: 501 602 775
email: kominmusiccafe@gmail.com