Koncert Closterkeller / The Kroach

SOBOTA, 3 CZERWCA 2023 GODZ. 19:00

kupbilecik.pl

Sobota, 3 czerwca, godz. 19:00
Komin Music Cafe
Będzińska 65
Sosnowiec

Bilety dostępne na:
https://kbq.pl/99080

CLOSTERKELLER
to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie. Grupa rozpoczęła karierę w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.
Liderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek także i poza granicami Polski. Teksty Anji – mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller. Także i w swych angielskich wersjach, które prezentowane są na zagranicznych koncertach.
W ciągu swojej kariery zespół zyskał miano formacji kultowej na polskiej scenie. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Jest ceniony zarówno przez starszych jak i młodszych fanów pięknej muzyki od gotyku przez rock do nawet popu. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco „zakręconego” pop-rocka. A cała ta muzyczna budowla dumnie stoi na potężnym, gotyckim fundamencie.
Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się od innych w pierwszej lidze polskiego rocka. Od wielu lat niezmiennie plasuje się w czołówce najpopularniejszych grup rockowych, pomimo że gra muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a jego najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory.
Zespół słynie również ze wspaniałych koncertów. Grupa grała na największych scenach w Polsce, również supportując takie zagraniczne gwiazdy, jak: as Jethro Tull, Cocteau Twins, Fields of the Nephilim, Clan Of Xymox, Diary Of Dreams, Lacrimosa, Tiamat czy Paradise Lost.
Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery (co czyni je podobnymi do koncertów zespołów gotyckich). Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia!
Zespół ma w dorobku już 17 płyt (w tym 10 studyjnych i 2 koncertowe wydawnictwa DVD). Ostatnie studyjne albumy „Aurum„, „Bordeaux” i “Viridian” wydane przez Universal Music Poland zyskały entuzjastyczne recenzje zarówno słuchaczy jak i prasy muzycznej. We wszystkich najważniejszych gazetach rockowych zdobywały najwyższe oceny.

The Kroach
to zespół założony w 2013 roku w Sulejówku pod Warszawą.
Ich utwory balansują na pograniczu różnych stylów muzycznych, od heavy, przez progresywny metal, po metalcore.
Supportowali takie zespoły jak Bullet For My Valentine, 5 Finger Death Punch, Alien Weaponry, Turbo, Nocny Kochanek czy Kabanos.
Zagrali koncert charytatywny w Hard Rock Cafe wraz z Neilem Turbinem, pierwszym głosem grupy Anthrax.
Półfinaliści konkursu Mam Talent 2019 (Złoty Przycisk).
Zwycięzcy polskich eliminacji Wacken Metal Battle 2017.
Reprezentanci Polski na Wacken Open Air 2017 (Wacken Metal Battle).
Laureaci festiwalu Wielki Ogień 2018.
Na swoim koncie mają 2 albumy studyjne:
– „… And Hell We Are” 2017
– „Praise The Dawn I” 2020
Organizatorzy HEARTrockowanie (2018-2020)
Organizatorzy Rock Aid Roll (2022 -….)
Członkowie zespołu:
-Jan Popławski wokal/gitara (2013-….)
-Dominik Kublik gitara (2013 -….)
-Mateusz Lewandowski bas (2014 -….)
-Jakub Oleszczuk perkusja (2015 -….)
https://www.facebook.com/TheKroach

logokomin

Komin Music Cafe
ul. Będzińska 65
41-200 Sosnowiec
tel.: 501 602 775
email: kominmusiccafe@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *