Koncert KRUK & Wojtek Cugowski + RDZA

SOBOTA, 10 CZERWCA 2023 GODZ. 19:00

kupbilecik.pl

SOBOTA, 10 czerwca, godz. 19:00
Komin Music Cafe
Będzińska 65
Sosnowiec

Zapraszamy Was na wyjątkowy koncert zespołu:
Kruk & Wojtek Cugowski 🔥🔥🔥
oraz legendy chełmskiego hard rocka – Rdza🔥🔥🔥
Hardrockowa Petarda w Kominie !!!

To będzie także jedyna okazja dla wszystkich fanów KRUKA, aby podzielić się wrażeniami tuż przed 12 czerwca, kiedy to w
TAURON Arena Kraków odbędzie się
HARD ROCK HEROES FESTIVAL
Właśnie tam, gdzie headlinerem festiwalu jest DEEP PURPLE, obok szkockiej grupy Nazareth i znakomitego wokalisty norweskiego Jorna Lande, polską scenę reprezentować będzie Kruk & Wojtek wraz z 1One i Slave Keeper.
Przybywajcie podgrzać atmosferę !🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

START godz. 19:00
Czekamy na Was 🤘

Bilety dostępne na:
https://kbq.pl/99078

KRUK & Wojtek Cugowski
14 kwietnia 2021 roku ukazał się ostatni album zespołu Kruk zatytułowany “Be There”. Album został nagrany z Wojtkiem Cugowskim w roli wokalisty. “Be There” to album wydany na dwudziestolecie działalności muzycznej zespołu Kruk. Aktualnie zespół pracuje już nad kolejnym albumem studyjnym i wszystko wskazuje na to, że będzie to kontynuacja projektu Kruk & Wojtek Cugowski.
Kruk polska grupa muzyczna założona w 2001 roku w Dąbrowie Górniczej, wykonująca szeroko pojętą muzykę w stylistyce rockowej i hard rockowej. Koncerty zespołu przenoszą w świat rocka z lat ’70 i ’80, nie uciekając jednakże od współczesnych brzmień. Podczas występów na żywo oprócz materiału z autorskich, studyjnych albumów grupy można usłyszeć covery takich gwiazd rocka jak Deep Purple, Led Zeppelin czy Rainbow i poczuć klimat największych koncertów rockowych minionych lat. Kruk podczas swej dotychczasowej działalności miał okazję dzielić scenę z takimi zespołami i wykonawcami jak Deep Purple, Carlos Santana, Whitesnake, Uriah Heep, Thin Lizzy, UFO czy Debbie Davis.
Założycielem i liderem grupy Kruk jest Piotr Brzychcy, który poza rodzimym zespołm działał i działa jeszcze w wielu innych projektach muzycznych (m. in. Kat, Memoriał Jona Lorda, Crystal ViperDe Press, Memoriał Dio, Piotr Kupicha etc.) i został także doceniony przez takich tuzów muzyki światowej jak Carlos Santana, członkowie Deep Purple, czy Doogie White z zespołu Rainbow.
Dyskografia:
Memories, 2006
Before He’ll Kill You, 2009
It Will Not Come Back, 2011
Be3, 2012 Be4ore, 2014
Beyond Live, 2015
Be There, 2021
FB: https://www.facebook.com/KrukPL
YT: https://www.youtube.com/watch?v=f0aKo_M02Cc
WWW: www.kruk.art.pl

RDZA
Zespół powstał w 1981 roku w Chełmie. Był laureatem licznych lokalnych i ogólnopolskich przeglądów i konkursów, m.in. dwukrotnym finalistą Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki we Wrocławiu. W 1986 (Złota Dziesiątka w rankingu dziennikarzy) oraz w roku 1988. Pomimo aktywnej działalności do roku 1993, grupa nie doczekała się dorobku fonograficznego w postaci profesjonalnego zapisu dokonań z tamtego okresu. Gdy wydawało się, że twórczość zespołu bezpowrotnie przepadła, w 2009 r. grupa reaktywowała się w oryginalnym składzie, pozyskując tylko nowego perkusistę i rozpoczęła działalność koncertową, którą do dziś kontynuuje.
W 2018 r. zespół wydał swoją pierwszą płytę, zawierającą twórczość zespołu z lat osiemdziesiątych. Wszystkie utwory powstały w latach 1984-1989, a autorami muzyki i niektórych tekstów są członkowie grupy. Pozostałe teksty specjalnie dla zespołu napisał Zdzisław P. Karpiński oraz Jeremi Kostrubiec. Jedynym wyjątkiem jest utwór Golgota, autorstwa Andrzeja Polewskiego i Waldka Wojno z zespołu Wesoły Początek Radości, ale w aranżacji Rdzy.

https://www.facebook.com/people/RDZA/100046664562969/

logokomin

Komin Music Cafe
ul. Będzińska 65
41-200 Sosnowiec
tel.: 501 602 775
email: kominmusiccafe@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *